Logo Mlýna

Novinky

Mrňa, Jaroslav: Apoštol Filip, jeden z Dvanácti (Životní příběh apoštola Filipa podle biblických a nebiblických pramenů)
Interpretace jednotlivých textů se zaměření na témata související zejména s původem, posláním a působením apoštola Filipa. Kniha je určena těm, kdo se zabývají podobnou problematikou, ale i všem, kdo chtějí nahlédnout do společenství Ježíšových učedníků prostřednictvím jednoho z nich.

Počet stran: 144, cena: 139 Kč   ISBN: 978-80-86498-77-5

Mrázek, Jiří: Když obchází lev řvoucí (První Petrova epištola)
První Petrova rozebírá poměrně prakticky naši životní situaci a orientaci ve světě a dělá to tak, že to podstatné odvozuje vždy od Krista a naši situaci domýšlí jako následování Krista. Autor epištoly mluví k (právě) pokřtěným a vysvětluje jim, co tím získali a co ztratili. A jeho pohled je inspirativní.

Počet stran: 140, cena: 139 Kč   ISBN: 978-80-86498-75-1

Uspořádal Macek, Ondřej: Spásu všem lidem (kázání na pastorální epištoly)
Jiří Mrázek, Ondřej Macek, Martin Horák, Jan Štefan, Filip Čapek, Tabita Landová, Jan A. Dus, Jean Calvin, Libor Chaloupka, Jana Potočková, Daniel Ženatý, Petr Sláma, Jana Hofmanová, Kateřina Roskovcová, Petr Macek, Jan Roskovec, Jiří Doležal, Hana Ducho, Anna Lavická, Ondřej Kolář, Jan Zámečník, Ivana Noble, Petr Gallus, Olga Navrátilová, Jindřich Halama, Helmut Schwier, Pavel Filipi, Sylvia Bukowski

Počet stran: 144, cena: 139 Kč   ISBN: 978-80-86498-74-4

Uspořádal Roskovec, Jan: Od Mojžíše k novému Jeruzalému (Deset biblických výkladů)
František Ábel, Filip Čapek, Jan Štefan, Jan Roskovec, Jaroslav Brož, Pavel Eder, Ondřej Macek, Petr Mareček, David Cielontko, Mireia Ryšková

Počet stran: 204, cena: 129 Kč   ISBN: 978-80-86498-70-6

Csukás, Adam: Právní řád Českobratrské církve evangelické v historických souvislostech
Českobratrská církev evangelická, která vznikla v roce 1918 spojením českojazyčných sborů luterského a reformovaného vyznání, zvolila demokratičtější řády, než jaké měla její předchůdkyně ve starém Rakousku. Ale kde je vzít? Jak se na těchto pravidlech podepisovaly pozdější tlaky a výzvy jako druhá světová válka, komunistický převrat, šedesátá léta, normalizace, Charta a Anticharta, konec vlády jedné strany, devadesátá léta a začátek nového století?

JUDr. Adam Csukás, Ph.D. působí jako právník v Ústřední církevní kanceláři Českobratrské církve evangelické.

Počet stran: 344, cena: 299 Kč   ISBN: 978-80-86498-73-7

Kraege, Jean-Denis: Bible a to, co říká Bůh
Bible není Boží slovo, ale je pro nás přístupovou cestou k němu. Boží slovo je to, co Bůh řekl v příběhu Ježíše z Nazaretu, a o tom se v Bibli dočteme. Najdeme v ní spoustu informací a svědectví a také protimluvů a rozporů, ale jsou tam i odpovědi na nejzákladnější lidské otázky. Které to jsou a jak na ně Boží slovo odpovídá a jak ty odpovědi v Bibli najít?
Překlad: Z francouzského originálu Bible et Parole de Dieu přeložil Jan Keřkovský.
Počet stran: 122, cena: 159 Kč   ISBN: 978-80-86498-72-0

Römer, Thomas a kol.: Úvod do Starého zákona
Kolektivní dílo autorů, kteří se Starému zákonu věnují na protestantských i katolických univerzitách a i institutech zejména ve Švýcarsku a ve Francii. Úvod postupně probírá jednotlivé knihy (stavbu a obsah, vznik a utváření, témata a otázky a důležitou bibliografii). Knihu doplňují studie o dějinách Izraele, o mudroslovné literatuře, o apokalypsách atd.
Překlad: Jiří Bureš, Martin Fér, Jakub Keller, Jan Keřkovský, Lukáš Klíma, Kateřina Křivohlavá a Jan Rückl.
Počet stran: 960, cena: 599 Kč   ISBN: 978-80-86498-71-3

Marguerat, Daniel: Pavel z Tarsu (Muž, jenž se potýkal s Bohem)
Celá staletí provází Pavla z Tarsu nevalná pověst, ovšem nezasloužená: Až po jeho smrti, když křesťanství hledalo, jak by obhájilo moralistické, protižidovské a antifeministické myšlenky, našroubovalo je na jeho texty. Tato kniha se snaží tento pohled napravit a dopátrat se původního smyslu apoštolových myšlenek, které učí, že podstata křesťanské víry není v mravním zákoníku ani v recitaci vyznání víry, ale v přijetí pohledu na sebe i na druhé, tak jak jej nabízí Bůh.
Překlad: Z francouzského originálu Pavel de Tarse (Un homme aux prises avec Dieu) přeložil Jan Keřkovský.
Počet stran: 87, cena: 129 Kč   ISBN: 978-80-86498-39-3